Dzisiaj jest: środa, 09 października 2024r.
  • Logo
  • Pensjonat Solaris
  • Wybrane pokoje
  • Wybrane pokoje
  • Wybrane pokoje
Logo1 Pensjonat Solaris2 Wybrane pokoje3 Wybrane pokoje4 Wybrane pokoje5 Plaża Ustronie Morskie6
Atrakcje w pobliżu

Wesołe Miasteczko
Róg ul. Bolesława Chrobrego i ul. Kolejowej.
Czynne w sezonie letnim.
Posiada pokaźną liczbę karuzel i gier.
 
ul.Polna 3
Kompleks składa się z krytego Aquaparku, kręgielni, odkrytego basenu z podgrzewaną wodą i zjeżdżalniami oraz oświetlonych kortów tenisowych. Centrum posiada własne bistro w obiekcie i czynny w sezonie wakacyjnym bar na powietrzu
 
ul.Graniczna
Osiem tras zróżnicowanych pod względem trudności, długości oraz ilości przeszkód. Łącznie wszystkie trasy to prawie 1500m znakomitej zabawy urozmaiconej 115 przeszkodami, dodatkowo dwie trasy szkoleniowe, co plasuje park linowy "Gibon" jako jeden z największych w Polsce.
 
ul.Kolejowa
Goście oprócz zabawy zdobywają wiedzę
o plemionach Indian i trudach, jakie znosili pierwsi osadnicy na Dzikim Zachodzie. Zwiedzają WP oglądając tipi (namioty indiańskie), słuchają krótkiej historii, oglądają oryginalne stroje i narzędzia codziennego użytku.Organizowane są zabawy, gry i nauka tańca kowbojskiego.
 
Skansen Chleba
ul. Kołobrzeska 9,
u wylotu z Ustronia Morskiego do Kołobrzegu
 
Ciuchcia/Dorożka Konna
Przejazd dookoła miejscowości ciuchcią lub dorożką konną.
 
Ścieżka Rowerowa
Ciągnąca się od niemieckiego Barth do Ustronia Morskiego międzynarodowa trasa rowerowa Eurovelo 10 o długości 315 km. W przyszłości ma docierać aż do rosyjskiego Kaliningradu, a ambitnym marzeniem pomysłodawców jest licząca niemal 8.000 km ścieżka dookoła Bałtyku.
 
Ścieżka Rowerowa część II
Fragmenty najczęściej uczęszczane przez cyklistów odwiedzających Ustronie Morskie, to liczący 11 km odcinek na zachód do kołobrzeskiego portu (i dalej do Dźwirzyna – 30 km) oraz liczący 8 km odcinek na wschód do latarni morskiej w Gąskach (i dalej do Mielna – 20 km). Ten drugi odcinek wiedzie przez las nadbrzeżny, w którym można zwiedzić fortyfikacje z okresu zimnej wojny, a w połowie trasy do Gąsek podziwiać malownicze ujście rzeki Czerwonej.
 
Najstarsze Dęby w Polsce
przy trasie do Kołobrzegu
Najstarsze dęby w Polsce to dąb "Bolesław" - 800 lat - oraz dąb "Warcisław" - 640 lat. Wiek dębów ustalono na podstawie badań dendrologicznych przeprowadzonych w 2000 r.
Dąb Bolesław - wiek dębu ok. 800 lat, obwód mierzony na wysokości 1,3m - 691cm, wysokość - 30m, średnica korony - 18m. 19 sierpnia 2000r odbyły się chrzciny dębu, na których otrzymał imię "Bolesław"na cześć króla Bolesława Chrobrego. Akt nadania imienia został przekazany do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Dąb Warcisław - nosi imię księcia Gryfity Warcisława III, z inicjatywy którego Kołobrzeg w 1255 roku otrzymał prawa miejskie. Obwód dębu - 720cm, wysokość - 37m, wiek ok. 640 lat (piąta pozycja w rankingu najstarszych dębów w Polsce).

"Bolesławowi" i "Warcisławowi" towarzyszą rosnące w pobliżu okazałe pojedyncze buki, dostarczające żyznej próchnicy, tzw. ziemi bukowej.
 
76-038 Dobrzyca 76
Założony w 1992 roku park botaniczny zajmuje ponad 4 ha gruntów i podzielony jest na 28 ogrodów tematycznych, każdy o innej kompozycji i innym nastroju. Wegetacji roślin sprzyja wyjątkowy, nadmorski klimat charakteryzujący się dużą wilgotnością powietrza, dużym nasłonecznieniem oraz łagodnymi zimami. Co roku ogrody odwiedzają tysiące turystów z całej Polski i Europy. Tutaj nikt nie może czuć się zawiedziony. Każdy, nawet dzieci, jest zauroczony osobliwym pięknem tego miejsca. Właścicielka, zafascynowana między innymi twórczością katalońskiego projektanta z Barcelony Antoniego Gaudiego oraz skandynawskimi legendami, przenosi baśniowe klimaty do swoich ogrodów. Hitem od lata 2014 jest labirynt o tajemniczej nazwie Hortulus Spectabilis. Już sama łacińska nazwa wskazuje, iż musi to być miejsce spektakularne. I rzeczywiście tak jest, bo 3,5 kilometrowy labirynt z nową wieżą widokową jest jednym z największych w Europie, zaś sam labirynt grabowy nie ma na świecie konkurencji. Podobne założono w Holandii i Belgi, jednak ten z Dobrzycy jest od nich większy. Wspomniana wcześniej wieża widokowa ma nie tylko służyć podziwianiu ogrodów z lotu ptaka, ale również pomagać tym, którzy mają problem z opuszczeniem tego gigantycznego labiryntu.
 
Rejsy wycieczkowe lub połowowe
Molo w Ustroniu Morskim, przystań rybacka
Statek o nazwie Melani zawsze cumuje przy molo, w okolicy zejścia na plażę, w centrum Ustronia Morskiego.Stateczek jest niewielki, a rejsy trwają 30 minut lub 1 godzinę. Dodatkowo można negocjować ceny!
 
Molo spacerowe
Dużą atrakcję stanowią dwa mola (w Ustroniu Morskim i Sianożętach) wybiegające w morze na ponad 100 metrów.
 
Grąbnica 2 Ustronie Morskie
Pole paintballowe o powierzchni aż 8000 m2, różne przeszkody dostosowane do scenariuszy gier, profesjonalny sprzęt paintballowy oraz wojskowe umundurowanie.
 
Sianożęty, ul Północna 2a
W stadninie na stałe mieszkają 4 konie różnych ras i charakterów. W ofercie stadniny znajdziemy naukę jazdy , jazdę samodzielną po paddocku i w terenie, zajęcia z zakresu hippoterapii, sesje ślubne na koniu czy warsztaty pracy z koniem metodą TTouch. Nauka jazdy oraz zajęcia hipoterapii odbywają się pod okiem doświadczonego instruktora jazdy konnej i hippoterapeuty. W stadninie można również nabyć koszulki, kubki, puzzle i inne foto gadgety z własnym zdjęciem, które będą stanowiły niezwykłą pamiątkę z pobytu.
 
600-letni Kościół oraz Park Podworski z wieżą ciśnień w Rusowie
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Rusowie jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu, dziś liczy sobie ponad 600 lat. Pełni funkcję kościoła filialnego rzymskokatolickiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim. Jest niewątpliwie cennym zabytkiem a nawet pomnikiem średniowiecznej architektury sakralnej. Kościół usytuowano dokładnie na osi wschód-zachód, czyli jest on zwrócony miejscem przeznaczonym na główny ołtarz, na Jerozolimę - Grób Pański. W kościele prawdopodobnie znajdowały się niewielkie organy piszczałkowe, jednak obecnie brak na ten temat konkretnych informacji. W kościele odprawiana jest jedna msza w tygodniu - w niedzielę o godzinie 12:00. Nie oznacza to jednak, że obiektu nie można zwiedzać w pozostałym czasie. Klucze do kościoła znajdują się w położonym niedaleko gospodarstwie nr 13, obok sklepu. Jego mieszkańcy chętnie zaprowadzą do kościoła każdego, kto się do nich zgłosi.
 
Latarnia morska w Gąskach
ul. Gąski 41, 76-034 Sarbinowo
Latarnia w Gąskach została zbudowana pod koniec XIX wieku, osiąga wysokość 50,2 metra. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody - aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. Latarnia jest usytuowana w centrum wsi, u podstawy wieży znajduje się dom latarnika, kramiki z jedzeniem i pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. Latarnia została wpisana do rejestru zabytków.
 
Rusowo 57 Gospodarstwo agroturystyczne "ALTE FARM", oferuje naukę gry w golfa oraz turnieje sportowe na swoich polach ćwiczebnych. Można tutaj zarówno rozpocząć naukę gra w golfa, jak również zaawansowani gracze mogą rozgrywać między sobą turnieje. Aby rozpocząć naukę nie trzeba kupować sprzętu golfowego, ponieważ wypożyczalnia jest na miejscu.
 
Lotnisko w Bagiczu
Lotnisko w Bagiczu to poradzieckie lotnisko, którego częścią zarządza Aeroklub Bałtycki. W sezonie letnim organizowane są z niego loty widokowe i skoki spadochronowe. Od 2012 roku lotnisko w Bagiczu zostało otwarte dla ruchu czarterowego i turystycznego małych samolotów.
 
Kołobrzeg, ul. Koszalińska 98 (poligon przy wjeździe do miasta)
Największy w Polsce MARKET WOJSKOWY oferujący oryginalną odzież i ekwipunek wojskowy oraz artykuły w stylu militarnym. Sprzedaż hurtowa wyposażenia i umundurowania z armii całego świata. Przejażdżki wojskowym sprzętem pancernym po 40 ha poligonie, oraz: przejażdżki indywidualnie, grupy zorganizowane, imprezy integracyjne, gastronomia wojskowa, strzelnica sportowa.
 
Port, latarnia, promenada, molo, starówka z bazyliką i ratuszem.
 
Statek Jantar przez cały rok prowadzi pasażerską żeglugę międzynarodową pomiędzy polskim portem Kołobrzeg i duńskim portem Nexo na wyspie Bornholm. Nowoczesne wyposażenie zapewnia pasażerom komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach. M/s JANTAR przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich i o kulach zgodnie z opinią wydaną przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół "OPOKA". Organizacja konferencji, przyjęć okolicznościowych, bankietów i obsługa szkoleń połączonych z rejsem po morzu oraz atrakcyjnym programem zwiedzania Bornholmu. Można również wyczarterować statek na rejs dowolnie wybraną trasą na morzu Bałtyckim.
 
Wystawa militariów
Istnieje od 1963 r. Zbiory militarne umieszczono w obiektach przy ul. Gierczak, w sąsiedztwie zabytkowej kamienicy z XV w. Przy wejściu znajdują się lufy armatnie z XVIII w. Ze średniowiecza eksponowane są kolekcje broni drzewcowej, obuchowej, siecznej, kolnej, miotającej i palnej. Z wieku XVII wystawione są eksponaty związane z walkami na morzu, kotwice, sprawny technicznie kompas okrętowy, broń pochodzenia polskiego, zachodnioeuropejskiego, szwedzkiego i wschodniego. Z XVIII i XIX w. pochodzą zabytki z powstań narodowych. W muzeum znajdują się m.in. uzbrojenie, oporządzenie i mundury żołnierzy polskich z I wojny światowej i II wojny światowej. Samochody, samoloty, broń pancerna i artyleria eksponowane są w sali techniki wojskowej i na wystawie plenerowej.
Wystawa "Dzieje Kołobrzegu" i "Zbiory Metrologiczne"
Mieści się na ul. Armii Krajowej w zabytkowym Pałacu Brunszwickich. Wystawa "Dzieje Kołobrzegu" usytuowana jest w podziemiach budynku, przedstawia historię Kołobrzegu od średniowiecza do połowy XX w. oraz kolekcję miar i wag – cenne i rzadko spotykane narzędzia pomiarowe, a także specjalistyczne miary warsztatowe: zegarmistrzowskie, szewskie i drukarskie.
 
Muzeum 6D - Maszoperia to kraina czarów, magii i legend o zaczarowanych sieciach, rybakach, złych wiedźmach i dobrych czarownicach. Życie dawnej maszopskiej społeczności, która była osiedlona na nadbałtyckich plażach obrazują zgromadzone tu przedmioty, które każdy może dotknąć, pomacać, bez obawy, że zostanie upomniany przez pilnującego rekwizytów kustosza. Muzeum jest wyjątkowe, ponieważ do oglądania ekspozycji zaangażowane są tu wszystkie zmysły człowieka. Malowidła widniejące na ścianach oglądać można w technice 3D zakładając do tego specjalne okulary. Można tu usłyszeć szum morza, śpiew mew, poczuć wiatr we włosach, pobłądzić we mgle i w mroku, zasiąść przy biesiadnym stole rybaków i poczuć klimat takiej uroczystości, a w chacie rybackiej poczuć aromat zdrowych, rumianych jabłek. I to nie wszystkie atrakcje.... żeby je wszystkie zobaczyć trzeba po prostu tu przyjść. Muzeum otwarte jest dla: dzieci, dorosłych, osób starszych, turystów zagranicznych Lektor mówi po rosyjsku, niemiecku i angielsku) oraz grup zorganizowanych.
 
Rezerwat Archeologiczny "Kamienne Kręgi" w Grzybnicy znajduje się 20 km na południe od Koszalina, w pobliżu szosy Koszalin - Poznań i Bydgoszcz, na lewym brzegu rzeki Radew, w strefie chronionego krajobrazu przeznaczonego do rekreacji i wypoczynku. Rezerwat obejmuje uroczysko leśne o powierzchni około 3 ha. Na polanach którego znajdują się kręgi kamienne - ogrodzone stojącymi głazami miejsca wieców plemiennych, a w ich sąsiedztwie nagrobne bruki kamienne, będące świadectwem pamięci o pochowanych tam przodkach. Kult zmarłych przodków stwarzał atmosferę miru wiecowego i skłaniał do pokojowego rozstrzygnięcia sporów i ogłaszania wyroków. Zwoływano tu wiece i grzebano zmarłych w ciągu około 150 lat, a więc w ciągu życia prawie pięciu pokoleń, w czasie od schyłku I do końca II wieku, czyli w latach od około 70 do 200 roku naszej ery. Kręgi kamienne w Lesie Grzybnickim zostały odkryte w kwietniu 1974 roku. Dawna ludowa nazwa "cmentarz żydowski" śródleśnego miejsca, w okolicy którego nigdy nie było gminy żydowskiej nasuwała podejrzenie, że nie chodzi tu o żydowski "kirkut", lecz o zabytki znacznie wcześniejsze, sięgające pradziejów Pomorza. Natychmiast po odkryciu, kręgi kamienne i cmentarzysko zostały otoczone ochroną należną dobrom kultury oraz objęte archeologicznymi badaniami wykopaliskowymi i pracami konserwatorskimi.
 

POGODA W USTRONIU MORSKIM

Środa, 09 Październik 2024r.
zachmurzenie małe
17 °C
Min: 17°C
Max: 17°C
Prognoza na najbliższe 3 dni
Czw, 10.10.2024
słabe opady deszczu
14 °C
Min: 17°C
Max: 14°C
Ciśnienie: 990 hPa
Wiatr: 60.7 km/h WSW
Pt, 11.10.2024
słabe opady deszczu
11 °C
Min: 11°C
Max: 10°C
Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 32.2 km/h W
Sob, 12.10.2024
słabe opady deszczu
13 °C
Min: 13°C
Max: 13°C
Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14.7 km/h SSE
WAŻNE:
Bardzo często ogólnokrajowe prognozy nie pokrywają się z rzeczywistą pogodą w nadmorskich miejscowościach.
Brzeg morza często stanowi swoistą granicę pogodową, podobnie jak szczyty wysokich gór.
Bywa nierzadko, iż komunikaty o całkowitym zachmurzeniu i opadach nad morzem nie odpowiadają stanowi faktycznemu.
Telewizyjne prognozy dla wybrzeża zachodniego zazwyczaj dotyczą Szczecina, który dzieli od otwartego Bałtyku aż 65km lądu.
Tymczasem strefa nadmorskiego mikroklimatu obejmuje zaledwie kilkukilometrowy pas przybrzeżny.
Dlatego zawsze warto sprawdzić aktualną aurę w kamerze internetowej >> Ustronie Morskie Kamera"